ΚΥΚΛΟΣ ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΘΡΑΚΗΣ – ΞΑΝΘΗ

ΠΕΓΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΓΕΩΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ

ΚΥΚΛΟΣ ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΘΡΑΚΗΣ – ΞΑΝΘΗ

 

ΜΑΘΗΜΑ: Συλλογή γεωγραφικής πληροφορίας / Σύστημα Εντοπισμού Θέσης (GPS)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΩΝ

Α/Α ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΕΣ ΔΙΔΑΣΚΩΝ ΑΙΘΟΥΣΑ
1 08/06/2015 15:00 – 20:00 Καρακατσάνης Λεωνίδας Υπολογιστικό Κέντρο του Τμήματος ΜηχανικώνΠεριβάλλοντος του Δ.Π.Θ., στο Κτίριο Β – 1ος όροφος του ΣυγκροτήματοςΠολυτεχνικής Σχολής του Δ.Π.Θ – Β. Σοφίας 12
2 15/06/2015 15:00 – 20:00 Καρακατσάνης Λεωνίδας
3 22/06/2015 15:00 – 20:00 Γκεμιτζή Αλεξάνδρα

 

ΜΑΘΗΜΑ: Συστήματα Γεωγραφικών Πληροφοριών

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΩΝ

Α/Α ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΕΣ ΔΙΔΑΣΚΩΝ ΑΙΘΟΥΣΑ
1 21/04/2015 15:00-20:00 Γκεμιτζή Αλεξάνδρα Υπολογιστικό Κέντρο του Τμήματος ΜηχανικώνΠεριβάλλοντος του Δ.Π.Θ., στο Κτίριο Β – 1ος όροφος του ΣυγκροτήματοςΠολυτεχνικής Σχολής του Δ.Π.Θ – Β. Σοφίας 12
2 28/04/2015 15:00-20:00 Γκεμιτζή Αλεξάνδρα
3 05/05/2015 15:00-20:00 Γκεμιτζή Αλεξάνδρα
4 12/05/2015 15:00-20:00 Γκεμιτζή Αλεξάνδρα
5 19/05/2015 15:00-20:00 Γκεμιτζή Αλεξάνδρα
6 26/05/2015 15:00-18:00 Μποσκίδης Ιωάννης
18:00-20:00 Σκουληκάρης Χαράλαμπος

 

ΜΑΘΗΜΑ: Τηλεπισκόπηση

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΩΝ

Α/Α ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΕΣ ΔΙΔΑΣΚΩΝ ΑΙΘΟΥΣΑ
1 22/04/2015 18:00-21:00 Κουρτίδης Κωνσταντίνος Υπολογιστικό Κέντρο του Τμήματος ΜηχανικώνΠεριβάλλοντος του Δ.Π.Θ., στο Κτίριο Β – 1ος όροφος του ΣυγκροτήματοςΠολυτεχνικής Σχολής του Δ.Π.Θ – Β. Σοφίας 12
2 29/04/2015 18:00-21:00
3 06/05/2015 18:00-21:00
4 13/05/2015 18:00-21:00
5 20/05/2015 18:00-21:00
6 27/05/2015 18:00-21:00
7 03/06/2015 18:00-21:00
9 17/06/2015 18:00-21:00
10 24/06/2015 15:00-21:00

 

ΜΑΘΗΜΑ: Θεματική Χαρτογραφία / Οπτική αναπαράσταση γεωγραφικών δεδομένων

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΩΝ

Α/Α ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΕΣ ΔΙΔΑΣΚΩΝ ΑΙΘΟΥΣΑ
1 28/05/2015 18:00-21:00 Συλαίος Γεώργιος Υπολογιστικό Κέντρο του Τμήματος ΜηχανικώνΠεριβάλλοντος του Δ.Π.Θ., στο Κτίριο Β – 1ος όροφος του ΣυγκροτήματοςΠολυτεχνικής Σχολής του Δ.Π.Θ – Β. Σοφίας 12
2 02/06/2015 15:00-20:00 Γκεμιτζή Αλεξάνδρα
3 04/06/2015 17:00-21:00 Συλαίος Γεώργιος
4 09/06/2015 15:00-20:00 Γκεμιτζή Αλεξάνδρα
5 11/06/2015 17:00-21:00 Συλαίος Γεώργιος
6 12/06/2015 17:00-21:00 Συλαίος Γεώργιος
7 16/06/2015 15:00-20:00 Καρακατσάνης Λεωνίδας

 

ΜΑΘΗΜΑ: Ειδικά θέματα Συστημάτων Γεωγραφικών Πληροφοριών για τη διαχείριση Περιβαλλοντικής Πληροφορίας

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΩΝ

Α/Α ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΕΣ ΔΙΔΑΣΚΩΝ ΑΙΘΟΥΣΑ
1 20/04/2015 15:00-20:00 Σκουληκάρης Χαράλαμπος Υπολογιστικό Κέντρο του Τμήματος ΜηχανικώνΠεριβάλλοντος του Δ.Π.Θ., στο Κτίριο Β – 1ος όροφος του Συγκροτήματος

Πολυτεχνικής Σχολής του Δ.Π.Θ – Β. Σοφίας 12

2 27/04/2015 15:00-20:00 Μποσκίδης Ιωάννης
3 04/05/2015 15:00-20:00 Μποσκίδης Ιωάννης
4 11/05/2015 15:00-17:00 Μποσκίδης Ιωάννης
5 11/05/2015 17:00-20:00 Σκουληκάρης Χαράλαμπος
6 18/05/2015 15:00-20:00 Σκουληκάρης Χαράλαμπος
7 25/05/2015 15:00-20:00 Γκεμιτζή Αλεξάνδρα

ΜΑΘΗΜΑ: Ανάλυση χωρο-χρονικών πληροφοριών από αισθητήρες και παρατηρητές

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΩΝ

Α/Α ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΕΣ ΔΙΔΑΣΚΩΝ ΑΙΘΟΥΣΑ
1 23/04/2015 15:00-20:00 Συλαίος Γεώργιος Υπολογιστικό Κέντρο του Τμήματος ΜηχανικώνΠεριβάλλοντος του Δ.Π.Θ., στο Κτίριο Β – 1ος όροφος του ΣυγκροτήματοςΠολυτεχνικής Σχολής του Δ.Π.Θ – Β. Σοφίας 12
2 30/04/2015 17:00-21:00
3 07/05/2015 18:00-21:00
4 21/05/2015 17:00-20:00